Dofinasowanie Mój prąd 3.0 Program wsparcia

Ten artykuł przeczytasz w 4 minuty.

Już od 1 lipca 2021 rusza kolejna, trzecia edycja programu Mój Prąd! Wszyscy konsumenci, którzy zainwestowali we własną elektrownię słoneczną po 31 stycznia 2020 roku, będą mogli skorzystać z nowej puli środków, przeznaczonych na dofinansowanie mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Warunki programu „Mój Prąd 3.0” – województwo łódzkie i Łódź

1. Kto może skorzystać z dotacji:

Dofinansowanie jest przeznaczone dla osób fizycznych, którzy założyli instalacje fotowoltaiczne po 31 stycznia 2020 roku, wytwarzających energię elektryczną na własne potrzeby w przedziale mocy instalacji od 2 do 10 kW.
Co równie ważne, dotacje mają objąć nie tylko zakup i montaż instalacji PV, ale także dodatkowe urządzenia zwiększające auto konsumpcję wytworzonej energii elektrycznej.

2. „Mój Prąd 3.0” a ulga termomodernizacyjna

Warto wiedzieć, że dotacja z programu „Mój Prąd 3.0” nie jest opodatkowana i może łączyć się z ulgą termomodernizacyjną, co pozwala zaoszczędzić nawet 53 tysiące złotych! Jednakże w przypadku otrzymania zwrotu wydatków poniesionych na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, należy doliczyć do podstawy opodatkowania za 2021 rok kwotę uzyskaną z dotacji z programu „Mój Prąd”.
Może ona być rozliczona w ciągu kolejnych 6 lat, licząc od końca roku podatkowego, w jakim poniesiono pierwszy wydatek.

3. „Mój prąd” 3.0 – ile wyniesie dotacja?

Trwają jeszcze prace nad ustaleniem kwoty przyznawanych dotacji. W latach poprzednich było to 5000 zł. Instytucje zaznaczyły natomiast, że kwota będzie zależeć od „zakresu rzeczowego inwestycji”.

4. „Mój prąd” 2021 – rozszerzenie programu

Resort klimatu i środowiska oraz NFOŚiGW zastanawiają się nad uwzględnieniem możliwości rozszerzenia dotychczasowego zakresu programu m.in. o punkty ładowania (ładowarki) do samochodów elektrycznych, inteligentne system zarządzania energią w domu oraz magazyny ciepła/chłodu.

5. Czyste powietrze 2021

Dla kogo?
Dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną
księgą wieczystą.

Na co?
Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Ile?
Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Zapraszamy cię do zapoznania się z naszą ofertą na panele fotowoltaiczne Łódź. Działamy również w województwie łódzkim jak i w ościennych.

Masz pytania, zadzwoń do mnie 🙂 Chętnie Ci pomogę, doradzę czy przygotuję darmową wycenę. Kontakt do mnie znajdziesz pod tym linkiem.

Dziękuję za poświęcony czas, będzie mi miło jeśli udostępnisz ten artykuł na Facebooku.

Co to są panele fotowoltaiczneWadliwe panele fotowoltaiczne