Chcę jak najtaniej? Wadliwe panele fotowoltaiczne!

Ten artykuł przeczytasz w 4 minuty.

Obserwując rozwój fotowoltaiki w Polsce, w obszarze, w którym również i ja się  poruszam, niepokojące są następujące kwestie: niewiedza klienta w tym zakresie  oraz nastawienie na jak najniższą cenę.  

Koszt tej inwestycji oscyluje w kwotach kilkudziesięciu tysięcy złotych. Czy warto  na tym oszczędzić? Od lat obserwuję tą branże w Polsce i uważam, że nie.  

Niestety zatrważająca jest w ostatnim czasie skala montażu paneli fotowoltaicznych niskiej,  wadliwej jakości, niewiadomego pochodzenia. To wszystko zaczyna się  potwierdzać.  

Właśnie w Niemczech wykryto poważną wadę destrukcyjną w niektórych 7- letnich modułach fotowoltaicznych. Ulegają one uszkodzeniom z powodu złej  jakości folii plastikowych, zastosowanej na panelach. Folia pęka oraz kruszy się.  Są to moduły, często nazywane przez konsumentów panelami fotowoltaicznymi,  wyprodukowanymi w latach 2011-2015. Jednakże mogły też być produkowane  w latach późniejszych. Pamiętajmy, że ich przewidziany okres użytkowania  powinien wynosić minimum 25 lat. Jest to także ogromne zagrożenie pożarowe,  gdyż występuje tam bardzo wysokie napięcie. Nie ma szans naprawy takiego  panelu fotowoltaicznego, jeśli producent zastosował złego rodzaju plastik. Taki  panel trzeba wymienić.  

Zdaję sobie sprawę, że dla klienta różnica w wycenie montażu 2 do 4 tys. zł może  być kluczowa, jednak jak widzimy ten problem może za chwilę pojawić się w  Polsce i już po kilku latach dotknąć każdego, kto ma zamontowane takie panele.  

Dlatego chciałbym uświadomić innych jak ważny jest zakup instalacji  fotowoltaicznych od sprawdzonych producentów, którzy zdają sobie sprawę z  takich niebezpieczeństw i produkują panele zgodnie z wszelkimi normami.  

Firma NNF Energy pracuje tylko na takich produktach, dokładam wszelkich  starań, by w pełni profesjonalnie i uczciwie prowadzić doradztwo w tym zakresie.  Produkty takich firm jak Sharp, Solar Edge czy SMA są na rynku od wielu lat, a  serwis znajduje się w Polsce lub w Niemczech, nie w Chinach, gdzie znalezienie  później gwaranta graniczy z cudem. A gdy nastąpi zamknięcie firmy montującej,  klient jest zostawiony sam sobie. Można również zdecydować się na wybór  falownika z pełnym monitoringiem pracy każdego panelu, co daje najwyższe  bezpieczeństwo oraz pełną kontrolę nad instalacją fotowoltaiczną. 

Pamiętajmy, jak ważny jest przegląd instalacji fotowoltaicznej maximum co 5 lat.  Nasza firma zaleca przegląd i sprawdzenie kamerą termowizyjną każdego panelu fotowoltaicznego oraz połączeń co 2-3 lata i takie przeglądy instalacji  fotowoltaicznych przeprowadza.  

Zachęcamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na każde Państwa pytania. 

Wiedza to podstawa, a niewiedza to ryzyko! 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym jak działają panele fotowoltaiczne zapraszamy do przeczytania kolejnego artykułu na ten temat.

Zapraszamy cię również do zapoznania się z naszą ofertą na panele fotowoltaiczne Łódź. Działamy również w województwie łódzkim jak i w ościennych.

Masz pytania, zadzwoń do mnie 🙂 Chętnie Ci pomogę, doradzę czy przygotuję darmową wycenę. Kontakt do mnie znajdziesz pod tym linkiem.

Dziękuję za poświęcony czas, będzie mi miło jeśli udostępnisz ten artykuł na Facebooku.

Dofinansowanie Mój Prąd 3Fotowoltaika dla rolnictwa województwo łódzkie